Za 1000 radosti; Daruj i obraduj u OŠ Petrijanec

U mjesecu prosincu i siječnju učenici i djelatnici naše škole tradicionalno su se uključili u provedbu humanitarne akcije Hrvatskog Caritasa pod nazivom Za 1000 radosti – Daruj i obraduj!

Spomenuta humanitarna predbožićna akcija organizirana je na nacionalnoj razini već petnaestu godinu zaredom, a usmjerena je za prikupljanje pomoći za nekoliko tisuća najsiromašnijih obitelji u Hrvatskoj koje teško preživljavaju boreći se s bolesti, nezaposlenosti i siromaštvom. Prikupljena materijalna pomoć distribuira se putem mreže nad/biskupijskih i župnih caritasa. OŠ Petrijanec dugogodišnji je sudionik spomenute akcije i ove godine prikupljeno je u akciji ukupno 2000 kuna.

Novčana svota od velikog je značaja i jasni pokazatelj kako su plemenitost i solidarnost svih članova velikog školskog tima u Petrijancu duboko ukorijenjeni u stil svakodnevnog života pojedinca. Novčani prilog ove godine u iznosu od 1650 kn darovan je obitelji Bogdan kojoj će dodijeljena svota novaca biti od vitalne važnosti za dovršetak prikupljanja novčanih sredstava za plaćanje dijela  troškova priključka električne energije. Novčana sredstva je preuzeo Centar za socijalnu skrb Varaždinske županije koji vodi njihov slučaj vezano za dobivanje električnog priključka. Ostatak novčane svote u vrijednosti od 350 kn bit će uplaćen na račun Hrvatskog Caritasa. Neprocjenjivo je osobno iskustvo darivanja i takav duh pomoći želimo i dalje nastaviti njegovati u našoj školi.

Kristina Čačić

objavio: Valerija Paljak   datum: 22. 1. 2018.

« Ožujak 2024 »