Dani hrvatskog jezika

Od 11. do 17. ožujka svake se godine obilježavaju Dani hrvatskoga jezika u spomen na potpisivanje Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika 1967.

Učenici naše škole na razne su načine, potaknuti svojim predmetnim učiteljicama, Mateom Kovačić, Aleksandrom Damjanić, Martinom Škrinjar, Željkom Rabuzin i knjižničarkom Irinom Kovačić, istraživali, učili te pokazali ljubav i poštovanje prema svojem materinskom jeziku i njegovoj povijesti. Pisali su glagoljična slova, stihove na glagoljici, oslikavali tkaninu, papir, kartu Hrvatske upotpunili povijesnim dokumentima pismenosti, napravili slikovnicu dokumenata, u knjižnici tražili hrvatske riječi u rječnicima… tjedan je bio okupiran starim hrvatskim pismom, budući da ove godine posebno njegujemo jezičnu i kulturnu baštinu i prvi put obilježavamo Dan hrvatske glagoljice. Slike govore više od riječi...

"pa uzdignut nad zipkom il' nad grobom, da u tebi dišem i da živim s tobom i onda kad me više biti neće"

V. Nazor, Hrvatski jezik

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 22. 3. 2019.