NATJECANJA I USPJESI

Završila su županijska natjecanja iz svih predmeta. Nakon školske razine natjecanja na kojima je sudjelovalo sedamdesetak učenika iz cijele škole, najuspješniji su se plasirali na županijsku razinu, a TROJE UČENIKA I NA DRŽAVNU!

Ana Marija Lukačević (8.c) s mentorom Miroslavom Žemlićem odlazi na Državno natjecaje iz Fizike, Ema Kokot (6.a) s mentoricom Kristinom Špoljar Petrović iz Tehničke kulture, a Teo Baćan (6.a) s mentoricom Željkom Rabuzin na državni LiDraNo.

U nastavku pročitajte uspjehe učenika iz svih predmeta.

HRVATSKI JEZIK

Lorena Štefinšćak, učenica 8.a, ostvarila je odličan rezultat na Županijskom natjecanju iz Hrvatskoga jezika. Lorena je zauzela 12. mjesto u poznavanju hrvatskoga jezika među osmašima naše Županije i provela divan dan u društvu svoje mentorice, učiteljice Željke Rabuzin.

Učenik Teo Baćan (6.a) u kategoriji literarnog izričaja sa svojim sastavkom Ajvarmen plasirao se na državnu razinu Smotre.

LIKOVNA KULTURA

Učenica 7.b razreda Sara Strelec, drugu je godinu zaredom sudjelovala na Županijskom natjecanju/izložbi učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualne umjetnosti i dizajna-LIK 2019. Na natjecanje je pristiglo 129 radova učenika osnovnih škola i 18 radova učenika srednjih škola. Sarin rad odabran je među deset najuspješnijih radova. Izložba učenika održana je 11. ožujka 2019. godine u I. osnovnoj školi u Varaždinu, a između 45 izloženih radova izložen je i Sarin likovni rad. Rad je izveden u likovnoj tehnici kolaža pod nazivom "Ugroženost životinja“. Bravo za Saru i njezinu mentoricu Marijanu Garašić!

FIZIKA

Od nekolicine učenika na školskom natjecanju, učenica 8.c Ana Marija Lukačević plasirala se na županijsku razinu i nakon 2. osvojenog mjesta dobila je poziv na državno natjecanje iz Fizike u Poreču od 10.do13. travnja. Uz pomoć svog mentora Miroslava Žemlića ostvarila je vrhunski rezultat.

POVIJEST

Poznavati povijest važno je zbog sadašnjosti i budućnosti, a to sigurno dobro razumije Doroteja Bedenik, učenica 8.b koja nas je predstavljala na Županijskom natjecanju iz Povijesti te ostvarila 14. mjesto. Doroteju je u svemu hrabrila i pratila njena mentorica, učiteljica Andreja Hrženjak.

GEOGRAFIJA

Dana 18.3.2019. održano je Županijsko natjecanje iz Geografije u V. osnovnoj školi, gdje je sudjelovala i naša učenica Doroteja Bedenik iz 8.b razreda, uz pratnju mentorice Ivane Zdelar. Svestrana Doroteja postigla je odličan rezultat sa zauzetim 8.mjestom.

INFORMATIKA

Na Županijskom natjecanju iz Informatike iz mentorstvo učiteljice Jasminke Belščak sudjelovali su učenici: Mateo Pongračić 8.b i Luka Mikac 8.c i kategoriji LOGO;  Dorian Kereži 5.c i Mateja Bogadi 5.c u kategoriji Digitalne kompetencije te Laura Vukešin 8.c u kategoriji Osnove informatike.

TEHNIČKA KULTURA

U petak 1.3.2019. g. održano je Županijsko natjecanje iz Tehničke kulture - 61. natjecanje mladih tehničara Varaždinske županije. Natjecanje je održano u III. osnovnoj školi Varaždin.
Iz naše škole na Županijskom natjecanju sudjelovali su sljedeći učenici:
Lovro Klaneček (5. r.) - područje maketarstvo i modelarstvo - 17. mjesto
Fran Klasić - (6.r.) - područje graditeljstvo - 4. mjesto
Greta Rukelj- (7.r.) - područje strojarskih konstrukcija - 3. mjesto
Anja Kos- (8. r.) - područje elektrotehnike - 13. mjesto
Iz područja fototehnike sudjelovale su: Ivone Plivelić (8. r.) - 8. Mjesto, i učenica Ema Kokot (6. r.) koja je osvojila prvo mjesto.
Mentorica učenika je učiteljica Tehničke kulture Kristina Špoljar Petrović. Učenici Emi Kokot želimo puno sreće na Državnom natjecanju koje će se održati od 25. do 28.03. u Poreču!

ŠPORTSKA NATJECANJA (MEĐUOPĆINSKA i ŽUPANIJSKA RAZINA)

Natjecanje iz košarke u OŠ Petrijancu, između djevojčica odvilo se laganom pobjedom OŠ Petrijanec nad OŠ Cestica i OŠ Vinica, a za samo dva koša izgubili od OŠ Sračinec, i tako završili na 2. mjestu. Dečki su iznenadnom  pobjedom OŠ Cestica, OŠ Vinica i OŠ Sračinec osvojili 1. mjesto.

Na županijskoj razini borili su se za 3. mjesto, ali na kraju zauzeli 4. mjesto.

U natjecanju iz rukometa u OŠ Sračinec djevojčice su pobijedile OŠ Cestica, a izgubili na sedmerce od OŠ Sračinec. Dječaci su sa 5 golova razlike pobijedili OŠ Vinica, a izgubili od OŠ Sračinec, i takoje OŠ Petrijanec i kod djevojčica i kod dječaka osvojila 2. mjesto u rukometu.

Natjecanje iz odbojke u OŠ Cestica odvilo se pobjedom djevojčica OŠ Petrijanec nad OŠ Vinica i Sračinec (2:0), a izgubile su (0:2) od OŠ Cestica te osvojile 2. mjesto. Naši nevjerojatni dečki iznenadili su prvim mjestom pobijedivši OŠ Cestica (1:2), OŠ Vinica(2:0) i OŠ Sračinec (2:0).

Na županijskoj razini dječaci su zauzeli 3.mjesto, u polufinalu su izgubili od V. OŠ (0:2), a za 3. mjesto pobjedili su OŠ Jalžabet (2:0).

Mentor učenicima je učitelj Tjelesne kulture Dubravko Banek.

košarkaši (Luka Mikac, Matija Melinček, Zoran Šibić, Luka Domjan, Petar Štrlek, Miran Golubić, Filip Telebar, Petar Drvar, Karlo Kranjčić, Sebastian Koprek)

košarkašice (Mateja Hohnjec, Klara Marčec, Hana Sokač, Doroteja Bedenik, Laura Vukešin, Jasmina Kramarić, Melani Milec, Lana Domjan, Ivone Plivelić, Lorena Hrnčić)

rukometaši (Luka Mikac, Matija Melinček, Zoran Šibić, Leo Rušec, Luka Domjan, Petar Štrlek, Karlo Marčec, Miran Golubić, Filip Telebar, Petar Drvar, Petar Šincek, Sebastian Koprek)

rukometaši (Mateja Hohnjec, Klara Marčec, Hana Sokač, Doroteja Bedenik, Laura Vukešin, Jasmina Kramarić, Melani Milec, lana Domjan, Ivone Plivelić, Lorena Hrnčić, Ana-Marija Bosilj, Mateja Turščak)

odbojkaši (Luka Mikac, Matija Melinček, Zoran Šibić, Leo Rušec, Luka Domjan, Petar Štrlek, Miran Golubić, Filip Telebar, Petar Drvar, Sebastian Koprek, Karlo Kranjčić, Emanuel Kišić)

odbojkašice (Mateja Hohnjec, Klara Marčec, Hana Sokač, Doroteja Bedenik, Laura Vukešin, Jasmina Kramarić, Melani Milec, Lana Domjan, Ivone Plivelić, Lorena Hrnčić, Ana-Marija Bosilj, Mateja Turščak)

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 22. 3. 2019.