OŠ Petrijanec uveličala je bogati program Bučograda na Špancirfestu

Općina Petrijanec svojim se bogatim programom u utorak 27. 8. 2019. predstavila u okviru programa Županija u malom – Bučograd, u atriju Županijske palače.

Posjetitelje su zabavili zbor Udruge umirovljenika Općine Petrijanec, KUD Općine Petrijanec, sopranistica Bernardica Bačan uz klavirsku pratnju Danijela Otta, mali folkloraši Dječjeg vrtića Bambi, Jana Šipek na klaviru, ženska vokalna skupina "Erato" pod vodstvom učiteljice glazbene umjestnosti Melite Bešvir te OŠ Petrijanec s proizvodima od buče iz školske zadruge "Aqua Viva"- sekcija Zemlica, uz podršku ravnateljice Valerije Paljak.

Učenice Iva Oreški i Nika Mihin prezentirale su rad sekcije od obrade zemlje, uzgoja buče do finalnih proizvoda od buče. Naš naj proizvod je bučino ulje kojeg proizvodimo uz pomoć naših eko-kumova " Uljara Patrčević". Učenice su u Bučogradu prezentirale bučino ulje, bučin kruh, bučin sirni namaz, bučino brašno, slane i slatke keksiće od bučinog brašna te bučine štrukle, a u pripremi proizvoda sudjelovale su učiteljice iz zadruge  Andreja Martinčević, Marija Kramarić i Nevenka Krsnik.
Prigodni program vodile su učenice Doroteja Bedenik, Laura Vukešin, Lana Domjan, Klara Mihin i Ema Kokot koje je pripremala učiteljica Željka Rabuzin. U sklopu programa predstavili su se i naši mali folkloraši iz Nove Vesi u pratnji učiteljice Sanje Rojc.

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 28. 8. 2019.