Svjetski dan tablice množenja

U petak 4. listopada 2019. pridružili smo se gotovo 6 000 škola diljem svijeta i 116 škola u Hrvatskoj koje obilježavaju Svjetski dan tablice množenja (WMTD - World Multiplication Table Day). Svrha projekta koji je pokrenuo poljski matematičar Andrzej Grabowski popularizacija je zabavnog oblika učenja matematike.

Učenici polaznici Kreativne matematike (Lorena Dobranić, Karlo Ivek, Ivana Bedenik, Luka Četrtek, Nika Mihin, Borna Mikac, Greta Rukelj, Iva Oreški, Tea Jerec, Melani Martinčević, Eva Rukelj, Lucija Mihin i Elena Posavec) snimili su matematički videozapis, vježbali množiti na abaku, osmišljavali matematičke igre i prezentacije, množili na prste i brzim načinima uz vedsku matematiku. Ispitivali su te uz vodstvo učiteljica matematike Tajane Nestić, Petre Lončar i Marije Ivančić potaknuli učenike, i male i velike, da se prisjete osnovnih pravila i svojstva množenja i dijeljenja na zabavan i zanimljiv način. Matematičkim jezikom pričalo se na školskim hodnicima, a sudionici koji nisu pogriješili ni u jednom računu, ponosno su pokazivali svoje osvojene značke i certifikate.

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 9. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »