USUSRET USKRSU ČITALI SMO UZ GLAZBU

U utorak, 12. travnja 2022. godine proveli smo glazbeno-poetsku projektnu aktivnost kojom smo razveselili naše drage učenike, roditelje, učitelje, bivše učitelje i sve ostale drage goste naše škole, koji su se zajedno s nama uključili u interaktivnu glazbeno-čitateljsku svečanost obilježavanja Uskrsa u našoj školi.

U središtu događaja svakako su bili učenici koji osim osnovne škole polaze i glazbenu školu, i tog su dana za sve nas svirali od jutra. To su: Karin Martinec, Paola Bačan Dombaj, Lana Potočnjak, Natali Molnar, Jana Šipek, Lina Kranjčić, Pavel Bastalec, David Krobot i Lovro Klaneček.

Hvala im što su svojim glazbenim talentom na najljepši mogući način upotpunili čitanje tekstova koje su odabrali i željeli pročitati predstavnici razrednih odjela viših i nižih razreda.

Tijekom susreta prikazan je i videozapis obiteljskog pjevanja obitelji Krobot kao sastavni dio prezentacije o značenju glazbe u životu svakoga od nas. Interaktivnost ovog umjetničkog okupljanja najviše je došla do izražaja kad su predstavnicima Vijeća roditelja ponuđeni na čitanje ulomci iz knjige "Danski odgoj djece" jer takav, pokazuju istraživanja, odgaja najsretniju djecu i naciju.

Na samom početku, sve nazočne pozdravila je čitanjem ravnateljica Valerija Paljak, čitanju se, na radost sviju pridružio i načelnik općine Željko Posavec, čitale su i naše umirovljene učiteljice Katarina Kolarić i Jelena Leskovar.

Oko pripreme glazbenih dijelova pripomogla je učiteljica glazbene kulture, Melita Bešvir, a prigodne tekstove za čitanje odabrale su učiteljice hrvatskoga jezika Martina Škrinjar, Aleksandra Damjanić, Matea Kovačić, Željka Rabuzin i školska knjižničarka Nikolina Hader. Za duhovnu komponentu susreta pobrinula se vjeroučiteljica Marina Stolnik, a za tehničku podršku učiteljica informatike Mislava Jonjić. Sve se odvijalo u uskrsnom ambijentu za koji se se pobrinuli mali zadrugari, likovnjaci i boravkaši.

Vizija naše škole je "Rastimo zajedno", a ovaj susret svakako je podcrtao tezu OBITELJ I ŠKOLA PARTNERI U ODGOJU jer su nam svirala i čitala djeca, ali i njihovi roditelji, predsjednica Vijeća roditelja, mama Marija Šobak Potočnjak, mama Šipek, tata Predrag Krobot, i u pravom smo smislu riječi porasli zajedno, duhovno i kroz umjetnost. Uz čitanje, sviranje i pjevanje antologijskog Odlaska, Tina Ujevića, priveli smo druženje kraju, a prije samog odlaska kućama, poželjeli RADOST USKRSA i ljepotu proljetnih praznika jedni drugima. Ovu dvosatnu aktivnost u koju se uključilo stotinjak učenika, desetak učiteljica, ravnateljica, načelnik, Vijeće roditelja, osmislila je i koordinirala učiteljica hrvatskoga jezika Željka Rabuzin, ujedno i glavna koordinatorica školskog godišnjeg projekta "Čitajmo u travi, u snu i na javi!"

objavio: Nikolina Hader   datum: 13. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »