Uspješno sudjelovanje učenika 3. e razreda PŠ Strmec Podravski na državnoj smotri iz područja građanskog odgoja i obrazovanja u Zagrebu

U subotu, 21. svibnja 2016. godine učenici iz projektnog tima „Aktivni građani“, Maja Oršoš, Tatjana Oršuš, Patricija Oršoš i Dejan Ignac, pod vodstvom mentorica Bernarde Skok i Kristine Čačić uspješno su prezentirali ovogodišnji projekt pod nazivom „Pričaj mi priču“ iz područja društvene dimenzije građanskoga odgoja i obrazovanja.

Državna smotra se odvijala u prostorijama Gornjogradske gimnazije u Zagrebu u prijepodnevnim satima. Nakon uspješne prezentacije učenici su od strane prosudbenog povjerenstva bili pohvaljeni za svoj rad te su dobili preporuke da i dalje tako marljivo, ustrajno i hrabro rade usavršavajući se u učeničkom radu.

Nakon službenoga dijela državne smotre učenici su se upoznali s nekoliko važnih znamenitih zgrada u glavnom gradu Republike Hrvatske. Naime, u posebnoj vožnji, u replici automobila marke Ford iz 1903. godine, učenici su obišli Gornji grad s posebnim osvrtom na zgradu Hrvatskoga sabora i Vlade. U daljnjem pješačkom obilasku učenici su posjetili zagrebačku katedralu, a kao poseban događaj dana bio je posjet Hrvatskome saboru uz stručno vodstvo.

Subotnji dan, radni i izletnički, ostati će nam u posebnom sjećanju zbog iskrenog veselja naših učenika iz PŠ Strmec Podravski. Ponosne smo, kao mentorice projektnoga tima „Aktivni građani“, što smo imale u ovoj nastavnoj godini priliku izvanredno surađivati s djecom koja će zasigurno u daljnjem radu biti kako ponos naše škole tako i svojih obitelji i zajednice iz koje dolaze.

Kristina Čačić i Bernarda Skok

objavio: Unknown   datum: 23. 5. 2016.