ČITAMO ZA VUKOVAR

Povodom proslave Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje, učenici i djelatnici OŠ Petrijanec dostojanstvenom su svečanošću u organizaciji učiteljice hrvatskog jezika Željke Rabuzin i školske knjižničarke Nikoline Hader obilježili ovaj poseban dan za hrvatsku povijest i narod. U Godini čitanja, u završnici Mjeseca hrvatske knjige te u sklopu godišnjeg školskog projekta “Čitajmo u travi, u snu i na javi”, OŠ Petrijanec čitala je za Vukovar.

Odabirom školske knjižničarke Nikoline Hader s ponosom i sa suzom u oku čitali smo Glavaševićeve Priče iz Vukovara, Mali ratni dnevnik te proturatnu poeziju, a zajedno s nama čitali su i načenik općine Petrijanec Željko Posavec te naši posebni gosti, hrvatski branitelji.

Učiteljice hrvatskog jezika Martina Škrinjar i Aleksandra Damjanić pripremile su učenike na čitanje o Vukovaru kako se zlo ne bi zaboravilo, kako bismo istovremeno osjećali tugu i ponos te učili o svojoj prošlosti i sadašnjosti, dok je učiteljica povijesti Andreja Hrženjak izradila repliku vukovarskog vodotornja, simbola hrvatske i vukovarske neuništivosti.

Učenjem o životu i učenjem za život OŠ Petrijanec obilježila je ujedno i Međunarodni dan tolerancije jer, kako bolje pokazati poniznost, poštovanje i uvažavanje različitosti nego zajedništvom u umjetnosti pisane riječi.

objavio: Nikolina Hader   datum: 17. 11. 2021.

« Ožujak 2024 »