Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje

Kako smo obilježili Dane kruha 18. i 19. listopada 2013 pogledajte na:

Izvještaj sa Županijske smotre slijedi u nastavku.

U subotu 19.10.2013. Osnovna škola Petrijanec bila je domaćin Županijske smotre Dana kruha - dana zahvalnosti za plodove zemlje.

Ove godine trideset i četiri izlagača sudjelovala su na Smotri: I. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, VII. OŠ Varaždin, OŠ Cestica, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec, OŠ Ivana Rangera Kamenica, OŠ Lepoglava, OŠ Ludbreg, OŠ Ljubešćica, OŠ Martijanec, OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec, OŠ „Metel Ožegović“ Radovan, OŠ Novi Marof, OŠ Petrijanec, OŠ Tužno, OŠ Tužno- PŠ Črešnjevo, OŠ „Vladimir Nazor“ Sveti Ilija, OŠ Sveti Đurđ, OŠ Svibovec Toplički, OŠ Trnovec, OŠ Vidovec, OŠ Vinica, OŠ „Antuna i Ivana Kukuljevića“ Varaždinske Toplice, OŠ Visoko, OŠ Višnjica, Centar za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“, Centar za odgoj o obrazovanje Ivanec, Gospodarska škola Varaždin, Srednja strukovna škola Varaždin, Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin, Srednja škola „Arboretum Opeka“ Marčan, Srednja škola Novi Marof, Srednja škola Ludbreg te Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti koja će iduće godine biti domaćin Smotre.

Manifestacija je počela u 9 sati svetom misom u katedrali. Misno slavlje uveličali su misnim čitanjima učenici OŠ Petrijanec, a školski zbor je izveo prigodne pjesme .

Na Franjevačkom trgu održao se svečani program na kojem se su predstavili članovi dramske družine viših razreda i školski zbor OŠ Petrijanec te mali svirači i folkloraši iz Područne škole Nova Ves. Na ukrašenim štandovima, izlagači su prezentirali, dijelili i prodavali različite krušne i ostale domaće proizvode.

U poslijepodnevnim satima u Društvenom domu Petrijanec tradicionalno je održana humanitarna Kestenijada u čijem programu su sudjelovali učitelji i učenici OŠ Petrijanec.

Patricija Kranjčić, 6.c

Literarno-novinarska grupa

objavio: Jasminka Belščak Irina Kovačić   datum: 22. 10. 2013.