Pod motom „Ponos i osmijeh naše škole“ proslavljen Dan škole!

U petak 9.5.2014. učenici i djelatnici OŠ Petrijanec imali su poseban razlog za slavlje. Kroz program svečane priredbe prisjetili su se koliko je za sve njih ova školska godina bila uspješna i plodonosna.

Promicali su ime svoje škole i Općine na raznim natjecanjima, smotrama i priredbama sve do državne razine. Svoju radost podijelili su s dobrodošlim gostima, roditeljima, bakama i djedovima koje su već po dolasku dočekale marljive učiteljice okružene učenicima, članovima školske zadruge.

Ravnateljica je u pozdravnom govoru izrazila zahvalnost svima koji svojim djelovanjem pomažu rad naše škole u svim njenim segmentima. Bilo je prekrasno pratiti nastupe naših prvašića, recitatora, folkloraša, tamburaša, zboraša i članova dramske družine te naravno, osmaša koji su se plesom pozdravili od svoje osnovne školice. Učenici su toplim riječima zahvalili svojim učiteljima bez kojih njihova postignuća ne bi bila toliko velika. Nakon pohvalnih riječi načelnika naše Općine, naša škola imala je razlog za još veći ponos i osmijeh. Učenici su se od gledateljstva oprostili riječima: “Važno je biti zdrav, ponosan i sretan!“ Bilo bi lijepo da je Dan škole svaki dan jer kako je napisao poznati hrvatski književnik B. Prosenjak  „Imati osmijeh na licu, to ti je kao hodati s vrećom i sve oko sebe darivati srećom. Osmijeh je najljepši dar za voljeno biće, iza osmijeha mijenja se svijet i bolji niče.“

Željka Rabuzin, uč.hrvatskog jezika

objavio: Jasminka Belščak Irina Kovačić   datum: 12. 5. 2014.