Sudjelovanje na 2. međužupanijskoj smotri projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja

Učenice naše škole: Veronika Koprek 7.c, Patricija Kranjčić 7.c, Andreja Oršoš 7.b i Kristina Oršoš 7.b sudjelovale su u petak 27. ožujka na 2. međužupanijskoj smotri iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja Međimurske i Varaždinske županije za osnovne i srednje škole.

U 2015. godini sveukupno je prijavljeno 19 projekata, od čega 11 u predmetnoj nastavi, 6 u razrednoj nastavi te 2 u konkurenciji srednjih škola. Našu županiju predstavljali su još 3. i 6. OŠ Varaždin.Domaćin susreta bila je Srednja škola Čakovec uz suorganizaciju Gospodarske škole i 3. Osnovne škole Čakovec. Naše su se učenice predstavile projektom „Postajem građanin / građanka“ u kojem su se bavile promišljanjem i ispitivanjem stavova i mišljenja učenika OŠ Petrijanec o mogućem uvođenju novog nastavnog predmeta pod nazivom „Građanski odgoj i obrazovanje“ kao i o osnovnim političkim i demokratskim pojmovima i procesima u društvu.

U uvodnom dijelu otvaranja Smotre istaknuto je kako učenici na ovaj način svojim djelovanjem djeluju na poboljšanje svijeta u kojem živimo jer  izradom projekata žele se izravno uključiti u život zajednice otvarajući pritom važna pitanja kao i traženjem rješenja za aktualne probleme. U skladu s navedenim naše su učenice marljivo odradile svoj posao i s nestrpljenjem očekuju objavu rezultata za sudjelovanje na državnoj smotri koncem mjeseca svibnja.

Kristina Čačić, voditeljica INA „Projekt građanin“

objavio: Irina Kovačić   datum: 1. 4. 2015.