ASTRONOMSKO DRUŠTVO

Draga djeco i roditelji! 🙂

Ove godine u sklopu Centra izvrsnosti Varaždinske županije i dalje će se provoditi program astronomije za učenike osnovnih i srednjih škola.
Od ove godine imamo novosti, a to je da će se u rad moći priključiti i učenici 3. i 4. razreda osnovnih škola.🙂
Nastavu će kao i dosada izvoditi članovi Astronomskog društva Varaždin.
Prijave su sada online i počele su od danas, a prijaviti se mogu svi! Više o tome možete pronaći na slijedećem linku. www.civz.hr/upisi-2020/ dok
o programu rada u Centru možete naći na slijedećem linku
www.civz.hr/centar-izvrsnosti-za-fi…/program-za-astronomiju/
Ako budete imali kakve upite pošaljite nam poruku u inbox.

Pozdrav svima! 🙂

Fotografija Astronomsko društvo Varaždin.
DAN PLANETA ZEMLJE

Dan planeta Zemlje je prvi puta obilježen 22. travnja 1970. u SAD-u, s početkom buđenja svijesti o očuvanju okoliša i utjecaja ljudskog djelovanja na prirodu. Američki senator Gaylord Nelson godinu dana prije zgrozio se nad posljedicama izljeva nafte uz obalu Kalifornije te je, vrativši se u američki parlament, izborio da se 22. travnja proglasi nacionalnim danom proslave planeta Zemlje. Naziv Earth Day prvi je puta upotrijebio gradonačelnik San Francisca u proglasu 1969. kojim je odlučeno da se na području San Francisca taj dan slavi kao Dan planeta Zemlje.

Ubrzo poslije, američki je parlament donio cijeli niz zakonskih uredbi kao odgovor na sve očitiju ekološku krizu. Slično buđenje ekološke svijesti javilo se i u drugim dijelovima svijeta. Ujedinjeni narodi proglasili su 2009. godine 22. travnja „Međunarodnim danom majke Zemlje“. Danas se dan obilježava u cijelom svijetu, svake godine s posebnim fokusom, ali uvijek jednakim ciljem – razmišljanjem o i djelovanjem u smjeru smanjenja čovjekovog štetnog učinka na okoliš.

NEKOLIKO MOGUĆIH AKTIVNOSTI:

Video: Dan planeta Zemlje

Istražite što je ekološki otisak i izračunajte svoj koristeći poveznicu na earthday.org stranici.

POIGRAJTE SE I PROVJERITE SVOJE ZNANJE!

GEOGRAFIJA

Dragi učenici, zadaci za svaki razred su u izborniku niže, podijeljeni po razredima.

Slikovni rezultat za geografija

OCJENJIVANJE-KRITERIJI