PONAVLJANJE

DRAGI OSMAŠI OVAJ TJEDAN IMATE PONAVLJANJE NA SLIJEDEĆIM POVEZNICAMA! Riješite do četvrtka u 18:00 sati.

ZAVIČAJ

Dragi učenici ovaj tjedan za zadatak imate pročitati u udžbeniku tekst ZAVIČAJ i riješiti radnu bilježnicu na str.84.,85. Riješenu radnu poslikajte i pošaljite do četvrtka u 18.sati. u privatnu poruku na yammeru.

NIZINSKA HRVATSKA-ponavljanje

Dragi učenici, ovaj tjedan vas očekuje ponavljanje. U poveznicama su vam linkovi sa kvizom i kartografskom pismenosti za ponavljanje. Riješite ih taj dan kad imate geografiju do 18.00 sati. Rješenja ću ja vidjeti. Molim vas da se prijavljujete sa svojim @skole.hr podacima  Sretno!

KVIZ-ponavljanje

KARTOGRAFSKA PISMENOST-ponavljanje

TURIZAM NH

Dragi učenici ovaj tjedan je tema: Turizam Nizinske Hrvatske. U prilogu je listić sa zadacima i powerpoint prezentacija kojom si možete pomoći.

Za sva pitanja dostupna sam na yammeru.

NASELJA NIZINSKE HRVATSKE II dio

Dragi osmaši, nastavljanm ovaj tjedan dalje sa naseljima NH.

Riješite listiće i kvizove i pošaljite ih na uvid do petka 18 sati.

Google Maps u planiranju putovanja

Dragi učenici, ovaj tjedan ćete odraditi zadatak uz pomoć Google Maps-a. Prvo ćete pogledati video lekciju i uz pomoć nje odraditi zadatak.Zadatak predati do četvrtka u 18.h. Zadatak mora sadržavat sve zadane elemente i biti će ocijenjen. Za sva pitanja dostupna sam na yammeru. Istražujte, zabavite se i sretno!

VIDEO LEKCIJA

PONAVLJANJE NASELJA NIZINSKE I GORSKE HRVATSKE

Dragi učenici, ovaj tjedan imamo ponavljanje naselja Nizinske i Gorske Hrvatske.

Riješite kviz ( rezultate ću ja vidjeti)  i radni listić te ga predajte do kraja tjedna na yammer u poruku.

NASELJA GORSKE HRVATSKE

Naselja ponavljanje.docx

NASELJA NIZINSKE HRVATSKE

Dragi učenici ovaj tjedan započinjemo sa temom : Naselja Nizinske Hrvatske. Prvo ćete pogledati videolekciju, a zatim powerpoint prezentaciju i iz nje sve prepisati u bilježnicu, to pošaljite do kraja tjedna u poruku na yammeru.

Za kraj riješite kviz:

Video lekcija: Naselja Nizinske Hrvatske

Naselja Nizinske Hrvatske na sljepoj karti-kviz

Naselja Nizinske Hrvatske .ppt

NASELJA GORSKE HRVATSKE

Drugi sat u ovom tjednu imamo Naselja Gorske Hrvatske. Priložena vam je prezentacija uz pomoć koje riješite listić. Prezentaciju ne morate prepisivati.

PRIRODNA I KULTURNA BAŠTINA GORSKE HRVATSKE

Dragi učenici riješite zadatke iz priloženog dokumenta pomoću udžbenika ili priložene prezentacije.

Na kraju poslikajte i predajte na pregled.

ANALIZA PROVJERE

Dragi učenici ovdje su ocjene svih koji su pristupili provjeri. Nadam se da ste zadovoljni. Svi koji to nisu, mogu me zatražit poveznicu na jammeru da napišu provjeru. Još jednom napominjem da je ocjena rezultat provjere i cjelokupnog rada do sada.

PROVJERA PRIMORSKA HRVATSKA

Dragi učenici, kako je najavljeno, DANAS 16.4.2020., imate provjeru znanja.

Ako ste prošli tjedan napravili ponavljanje onda nećete imati problema.

UPUTE!!!!!

Provjera je u obliku kviza u wizer.me. Riješit ga možete danas 16.4. do 18 sati. Za riješavanje imate 45 min. Nakon toga više nećete moći riješavati. Link je priložen, možete ga kopirati i zaljepiti u traku za adrese na googlu. Na kraju obavezno stisnite  HAND IN WORK!  i ACEPT ALL! I još jednom potvrdite. Sretno.!

Ako bude problema javite se na yammer.

PRIRODNA I KULTURNA BAŠTINA NIZINSKE HRVATSKE

Plan ploče poslikajte i pošaljite u privatne poruke kao i do sad.

PONAVLJANJE PRIMORSKA HRVATSKA

Dragi učenici u datoteki su vam poveznice za kvizove.

Ako netko još ne zna ući u wizzar.me stavila sam dokument gdje vam KORAK PO KORAK objašnjava.( SLIJEDI PAŽLJIVO!)

Za sva pitanja dostupna sam na yameru.

Kvizove riješite do petka u 15h.

Energetski izvori, industrija NH 8.d-31.3, 8.b-1.4, 8.a-2.4, 8.c-2.4
Ponavljanje:Gosp. NH 8.b-30.3, 8.d-30.3, 8.a-31.3, 8.c-1.4

Dragi učenici za ovaj sat ponavljanja riješite kviz ZNAM NEZNAM 8.razred:

7. NIZINSKA HRVATSKA

7.2. Promet Nizinske Hrvatske

7.3.Poljoprivreda i šumarstvo NH

Dragi učenici kako bi si olakšali nastavu na daljinu, a s obzirom da smo završili Primorsku Hrvatsku, odlučila sam krenuti sa novom nastavnom cjelinom NIZINSKA HRVATSKA. Ona prati predavanje na televiziji. Ako niste gledali , snimke predavanja stavit ću vam u zadatke. Dakle ovaj tjedan s obzirom da imate 2. sata geografije morate odraditi 2. teme:

Promet Nizinske Hrvatske

Poljoprivreda i šumarstvo Nizinske Hrvatske

S obzirom da svaki razred ima geografiju drugi dan, (osim petka kad nema nitko), svi morate predat zadaću do ČETVRTKA, bilo koji dan, vi odaberiti kad vam je najbolje.

Sretno s učenjem GEOGRAFIJE!

Slikovni rezultat za geografija

Za sva pitanja dostupna sam na yammeru.

Vaša učiteljica Ivana Zdelar.

Promet Nizinske Hrvatske
1. Promet Nizinska Hrvatska.docx

Poljoprivreda Nizinske Hrvatske
2. Poljoprivreda.docx

Naselja Primorske Hrvatske

Dragi učenici za ovaj tjedan morate napraviti ove dvije zadaće. Ako još niste pošaljite mi ih u privatne poruke, gdje ću ih ja provjeriti i zabilježiti tko je napravio zadaću , a tko ne.

Lijep pozdrav, do drugog tjedna.

PLAN PLOCE-8 r.docx

Static HTML