2.d razred

Dragi učenici i roditelji!

Na stranici škole ću svakodnevno objavljivati zadatke za učenike. Lijepo Vas molim da ih rješavate. Osim toga, svakodnevno na HRT 3 od 9 do 10 sati pogledajte Školu na trećem za 2. razred. Repriza je poslijepodne od 15 do 16 sati.

Ukoliko bilo što ne razumijete, zovite i pitajte. Bit će mi drago!

Želim svima uspješno učenje i nadam se da se uskoro vidimo. Do tada Vas lijepo pozdravljam!

Vaša učiteljica Mateja

Svi zadatci svih radnih tjedana nastave na daljinu nalaze se u rubrici Radni materijali prethodnih tjedana.

Radni materijali prethodnih tjedana
Engleski jezik,19.5.

Dragi učenici, zadaci za deseti tjedan nastave su u priloženom dokumentu. Sve upute koje su potrebne pišu u dokumentu. Pomozite si udžbenikom , str.40. kako biste bili sigurniji u točnost rješenja.

Priloženi dokumenti:
ponavljanje 2 Unit 6 (1).odt

Engleski jezik, 12.5.2020.

Prvi sat engleskog jezika predviđen je za ponavljanje nastavnih sadržaja šeste i sedme cjeline. Ponovite nazive za namještaj u udžbeniku na str. 40., prostorije u kući na str. 42., riječi na str. 48. - a woman, a dog, a boy, pročitajte pjesmu na str. 50. i prevedite kako biste se prisjetili opisa ljudi.

Drugi sat engleskog jezika riješite listiće za vrednovanje- pažljivo čitajte zadatke, upute su na hrvatskom jeziku kako biste se lakše snašli.

Nemojte zaboraviti nacrtati ono što je zadano. Good luck!

Engleski jezik, 5.5.2020.

Dragi učenici, pohvaljujem vas za lijepe povratne informacije vezane uz listiće koje ste poslali.

U udžbeniku na str. 53. Reading into writing pročitajte Gregov opis prijatelja. Pokušajte razumjeti što je više moguće. Prepišite ovo pismo  točno i uredno u bilježnice.

Drugi dio zadatke je nacrtati vašeg prijatelja ili prijateljicu i opisati ga/ju u barem četiri rečenice.

This is __________________( ime).

He/She is ____________________( a boy/a girl).

He /She Has got___________________( brown/black/blond )hair and ( brown/green/blue)eyes.

He/She is____________________( tall/short).

Your English teacher

Engleski jezik,28.4.2020.

Dragi učenici 2.d razreda,

Pozdravljam vas na početku sedmog tjedna nastave na daljinu. Ponovite riječi: a woman, a dog, a boy, a baby, a man, a woman- udžbenik, str.48. U udžbeniku na str. 70. pogledajte sliku i za svaku osobu recite je li a woman, a boy, a baby, a man, a woman. Osobe možemo opisati koristeći ove riječi: tall-visok, short- nizak, fat-debeo, thin-mršav, old-star, young-mlad.

Pročitajte pjesmu na toj strani, prepišite uredno u bilježnice i razmislite o prijevodu stihova na hrvatski jezik.

Vrednovanje engleski jezik
Engleski jezik- 21.4.2020.

Dobro jutro! Evo zadaće za danas .

1. udžbenik, strana 48 - precrtati sličice sa dna stranice i napisati nazive uz svaku sliku

2. prepisati sljedeće u bilježnicu:

a woman = žena

a dog = pas

a boy = dječak

a baby = beba

a man = muškarac

a girl = djevojčica

3. pokraj svake riječi iz 2. zadatka napisati ime osobe ( i psa wink) koju poznajete, npr. a woman = žena - teacher Valentina

Have a nice day!
Teacher Valentina smiley

Pročitajte priču Is that Pam u udžbeniku na str.49. i napišite ove izraze u bilježnicu pod naslovom Hair:

long hair- duga kosa , short hair- kratka kosa, curly hair- kovrčava kosa, brown hair- smeđa kosa, blond hair- plava kosa.

Lijep pozdrav

Engleski jezik- 17.4.2020.

Dragi učenici,

U 5. tjednu nastave na daljinu slijedi rješavanje nastavnog listića koji je priložen u dokumentu. Provjerit će se usvojenost brojeva do 20 i nazivi za boje i igračke na engleskom jeziku.

Priloženi dokumenti:
1.d i 2.d listic.docx

Engleski jezik- 4.tjedan(6.4.-9.4.)

Dragi učenici,

Slijedi tjedan vježbanja i ponavljanja. Prisjetite se izraza I have got a ball, I have got a kite- udžbenik, str. 32. i na taj način dovršite rečenice za sve ostale igračke. Brojite do 20 više puta. Na str. 40. u udžbeniku pročitajte riječi za namještaj u sobi, a na str. 45. recite koji sve namještaj vidite na slici Gregove sobe. Ponovite nazive za kućne ljubimce.

U udžbeniku na str. 68. u udžbeniku ponovite boje tako da opišete pisanice. ( green, yellow, blue, red,...).

Izradite čestitku za Uskrs i poželite najbližima Happy Easter. Primjer čestitke vidite u udžbeniku na str. 69.

Želim Vam sve najbolje.

Sretan Uskrs!

Učiteljica Valentina

Engleski jezik- 3.tjedan , 31.3.2020.

Pozdravljam učenike 2.d razreda. Želim Vam svako dobro i nadam se da se snalazite u zadacima. Ponavljajte već naučeno- brojeve, boje, školski pribor, igračke, voće, čitajte pjesme koje smo obradili. Više smo puta pjevali i slušali pjesmu Head, shoulders, knees and toes. Pokazivali smo dijelove tijela pjevajući. Pokušajte se sjetiti i malo pokrenuti pa otpjevajte za sada sami,a kad se vratimo radit ćemo zajedno. Riješite u radnoj bilježnici na str. 48. 2. zadatak. Trebate upisati dio tijela uz odgovarajuću sliku.

U udžbeniku, str. 47. imate naslov Pets- kućni ljubimci. Pogledajte koje su životinje spomenute pa ih imenujte. Tri znate- dog, cat, fish, a hamster je hrčak. Vaš je zadatak nacrtati te životinje u bilježnicu i napisati engleski naziv za njih.

Good luck!

Your teacher

Engleski jezik

24.3.2020.

Ovo su zadatci iz engleskog jezika za 2.d razred:

Učiti brojeve do 20 napamet. Napisati 4 zadataka i sve brojeve u računskoj operaciji zbrajanja treba napisati riječima: primjer- 12+4=16  Twelve plus four is sixteen. ( zbroj brojeva ne prelazi dvadeset.)

Udžbenik, str. 42.- Pročitati pjesmu Flossy has got a ball, zapisati u bilježnice riječi vezane uz prostorije u kući:

a kitchen- kuhinja, a bathroom - kupaona, a bedroom- spavaća soba, a sitting room- dnevni boravak

Radna bilježnica, str. 54.- riješiti 2. zadatak- Napisati nazive za prostorije u kući i obojiti sliku.

Good luck!

Teacher Valentina.

VJERONAUK

LINK ZA MATERIJALE IZ VJERONAUKA:

« Studeni 2020 »