27.1. - Dan sjećanja na žrtve holokausta

Učiteljica povijesti Andreja Martinčević i knjižničarka Irina Kovačić uredile su pano u holu škole te pripremile kratki tekst o holokaustu koji je učenicima pročitan na početku prvog sata. Više o holokaustu i žrtvama stradanja učenici će ovaj tjedan učiti na satovima povijesti, a u školskoj knjižnici detaljnije će upoznati lik i djelo Ane Frank.

Učenici su čitali ulomke iz knjige "Dnevnik Ane Frank" te su izradili plakate o životu Ane Frank.

Svjetski dan romskog jezika

Članovi literarno-novinarske grupe u suradnji s učenicima 6.a razreda prigodno su ukrasili pano ispred učionice hrvatskoga jezika povodom Svjetskog dana romskoga jezika.

Svjetski dan romskoga jezika prvi put je obilježen 5. studenog 2009. godine u Zagrebu, a datum je odabran u spomen na dan kada je 2008. godine objavljen prvi Romsko-hrvatski i hrvatsko-romski rječnik autora Veljka Kajtazija.

Dani kruha u Hrvatskoj i SAD-u

Povodom Dana kruha- dana zahvalnosti za plodove zemlje, učiteljice engleskog jezika Valentina Žiher i Ljiljana Mavrek su s učenicima 6.c i 8.c razreda uredile školski i učionički pano engleskog jezika te školski prostor. Zahvalnost za jesenske plodove povezali smo usporedivši običaje u našoj zemlji i SAD-u.

Dan neovisnosti

Dan neovisnosti na satovima hrvatskog jezika u pjesmicama  "Kako je nastala naša zemlja" i "Povratak borca" osvijestili su učenici 5.a i 5.b te 7.a i 7.b razreda sa svojom učiteljicom Željkom Rabuzin. Krasnoslovili su domoljubnu liriku i pisali domoljubne pjesme. Na našu Baščansku ploču upisali su latiničnim pismom, ali i glagoljicom "Jedan je dom", a zove se Hrvatska!

Učiteljica povijesti Andreja Martinčević i knjižničarka Irina Kovačić uredile su pano u holu škole.

Dan oslobođenja grada Varaždina

Dan oslobođenja grada Varaždina obilježen je prigodnim slikama i tekstovima na panou u holu škole.

« Ožujak 2024 »