Stručni časopisi
 • Pogled kroz prozor
 • Vidi

Važne adrese

„Čitanje pod krošnjama“ u Mjesecu hrvatske knjige i Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica

„Čitanjem pod krošnjama“ u OŠ Petrijanec obilježen je Međunarodni mjesec školskih knjižnica – naime, upravo je mjesec listopad posvećen knjizi i čitanju i to je razdoblje u kojem se različitim aktivnostima ističe važnost školskih knjižnica te pridaje pozornost Mjesecu hrvatske knjige, manifestaciji kojom se svake godine od 15. listopada do 15. studenoga promiču knjiga i čitanje.

Učiteljica Ines Krobot i knjižničarka Irina Kovačić uredile su čitateljski kutak na otvorenom te učenicima koji pohađaju produženi boravak i ostalim zainteresiranim učenicima nižih razreda omogućile drugačiji i potpuniji doživljaj čitanja. Djeca su čitala priču Helen Cooper Juha od bundeve, a aktivnosti nakon čitanja bile su prilagođene dobi učenika i trajale nekoliko dana. Cilj je bio stvoriti pozitivan odnos prema knjizi te pokazati učenicima da je knjiga izvor znanja, ali i temelj za različite poučne i zabavne aktivnosti.  Takvim pristupom knjizi i učenju potiču se kreativnost, kritičko mišljenje, samoinicijativnost i timski rad, što je i osnovna ideja Škole za život. Uz čitanje i pričanje, stvaralački rad, poticajne igre (poput kola sreće i pecanja rečenica), sviranje i pjevanje, na kraju aktivnosti  ispekli su i zasladili se ukusnim klipićima od bundevina brašna te se slasno uvjerili da je bundeva prava jesenska poslastica!

objavio: Valerija Paljak   datum: 29. 10. 2019.

« Prosinac 2020 »