OD GRUNTA DO STOLA

Ove godine obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje na malo drugačiji način. Vrijedni članovi sekcija "Mali čuvari baštine" i "" Zemlica" ubrali su kukuruz sa školskog polja. Naučili smo da osim za hranu životinjama, kukuruz možemo iskoristiti za pripremu ukusne hrane. Tako su "Mali čuvari baštine" izrađivali kruh koledjak te se upoznali sa raznim predmetima koje su bake nekad koristile u kuhinji.

Ako se pitate zašto su se na njemu našla 3 oraha, možete pitati naše malene; imat će za vas zanimljiv odgovor.

U petak su čuvari baštine bili gosti u PŠ Nova Ves Petrijanečka gdje su ih dočekali učenici i učiteljice Sanja i Renata te su uz pomoć bake, gospođe Anđele Cvetko naučili kako se priprema zlevka od kukuruznog brašna. Zlevku i druge tradicijske kolače koje su pripremale vrijedne ruke baka i mama naših učenika prezentirali smo na humanitarnoj manifestaciji Petrijanečka jesenska večer.

Da su proizvodi bili ukusni morat ćete nam vjerovati na riječ, a kako smo se pri tom lijepo zabavili, možete pogledati u fotogaleriji: