Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Svake godine 23. studenoga, obilježava se Međunarodni humanitarni dan.

Humanitarni rad jača zajedničke vrijednosti i solidarnost u zajednici te predstavlja put do razvoja humanijega i ravnopravnijeg društva. Povezuje ljude različitih interesa s ciljem pružanja pomoći drugim ljudima, kako bi se svijet u kojem živimo učinio boljim.

Povodom tog dana učiteljice Jasmina Zver i Andreja Hrženjak pokrenule su humanitarnu akciju skupljanja plastičnih čepova koji su donirani u Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma . Prihodom od plastičnih čepova UOLL pomaže u kupnji lijekova i/ili terapije za oboljele u slučaju kada to ne financira HZZO ili lijeka trenutno nema na našem tržištu ( npr. za jedan lijek moraju odvojiti oko 8.000 kg plastičnih čepova).

U humanitarnoj akciji sudjelovali su svi učenici, učitelji i djelatnici OŠ Petrijanec te područnih škola Nova Ves i Strmec Podravski.

Pozivamo vas da i dalje skupljate plastične čepove jer naša akcija se nastavlja.

Često se kaže da ruke koje pomažu mogu promijeniti svijet jer najveći dar koji čovjek čovjeku može dati je dio sebe kako bi nekome spasio život!

objavio: Aleksandra Damjanić   datum: 24. 11. 2023.