Šestaši na terenskoj nastavi u Zagrebu

Učenici šestih razreda u pratnji učiteljica Petre Milinković, Geraldine Cesar, Marine Stolnik i Melite Bešvir bili su 5.2.2024. na jednodnevnoj terenskoj nastavi u Zagrebu.

Po dolasku u Zagreb krenuli smo u obilazak i razgled užeg dijela središta grada  - Trg kralja Tomislava, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, meteorološki stup na Zrinjevcu, Trg bana Josipa Jelačića, Trg Europe, brončana zagrebačka maketa grada pod nazivom „Zagreb pozdravlja“, zagrebačka Katedrala i Muzej bl. Alojzija Stepinca - te se prisjetili najvažnijih činjenica koje već znamo ali i puno novoga naučili.

Drugi dio programa odveo nas je u posjet Zoološkom vrtu grada Zagreba smještenog u južnom dijelu parka Maksimir gdje smo sudjelovali u zanimljivim i poučnim radionicama za osnovnoškolce pod nazivom „Dome, slatki dome“, a onda i prošetali vrtom i nadasve uživali u susretu s najrazličitijim i prekrasnim životinjama.

Za kraj, uslijedio je posjet KD Vatroslav Lisinski s koncertom pod nazivom „Carmina Burana“, a riječ je o najpoznatijem zborskom djelu klasične glazbe 20. st., svjetovnoj kantati Carla Orffa iz 1936. koja je nastala na tekstove iz srednjovjekovne zbirke pjesama, a za ovu priliku prilagođena mladoj publici uz vođenje muzikologinje Hane Breko Kustura.

objavio: Irina Kovačić   datum: 7. 2. 2024.