Bravo za Bornu Vidovića, nogometaša koji lijepo piše!

Na literarnom natječaju osnovnoškolaca Republike Hrvatske Odjeci, u finalni izbor najboljih radova ušao je rad našeg Borne, učenika 5.a razreda, pod nazivom Darovan svijetu.

Na svečanoj promociji 3. lipnja u Zagrebu, u Klubu hrvatskih književnika, pročitan je Bornin rad kao najuspješniji rad iz Varaždinske županije. Budući da je Borna bio u Vinkovcima na državnom natjecanju i trčao za nogometnom loptom, nagradu za lijepo pisanje je u njegovo ime preuzela ponosna majka, Jasmina Vidović  koja je to književno, literarno popodne provela u društvu Bornine mentorice, učiteljice Željke Rabuzin i dvadesetak djece čiji su radovi izabrani kao najbolji na natječaju na koji je stiglo petstotinjak radova iz 115 škola Lijepe naše. Radove je prosuđivalo povjerenstvo predvođeno profesoricom Olgom Jambrec, dugogodišnjom višom savjetnicom za hrvatski jezik, a za Bornin rad imalo je samo riječi pohvale. Čestitamo Borni i njegovoj mentorici!

objavio: Unknown   datum: 6. 6. 2016.