Državno natjecanje iz informatike

U razdoblju od 13. do 16. svibnja 2010. održano je državno natjecanje iz informatike u Puli.

Alen i rene ispred hotela

Na državno natjecanje pozvana su bila dva učenika naše škole da predstave svoj softverski rad. Na smotri softverskih radova, kategorija INFO-kup učenici 8. razreda Rene Zamostni i Alen Belščak predstavili su svoj rad Superfizika.

Logotip programa Superfizika

Taj interaktivni  programski paket  koristit će učenicima 7. i 8. razreda za učenje, ponavljanje i samoprovjeru znanja iz fizike kroz mnoge kvizove i križaljke, a posebno kod izračunavanja formula pomoću programa Kalkulator koji je sastavni dio softverskog paketa. Program je veoma zanimljivog izgleda i jednostavnog sučelja i koristit će se u nastavi.

Predstavljanje i obrana rada pred povjerenstvom

Program je pohvaljen od državnog povjerenstva i njegova će tehnička dokumentacija biti postavljena na internetske stranice Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa za primjer budućim natjecateljima. Naime, tehnička dokumentacija programa Superfizika najbolja je, najpotpunija i najkvalitetnija od svih koje su dosad predane na smotru unazad nekoliko godina.

Alen, Rene i mentorica

To što su se učenici naradili u pripremama prije natjecanja, nije ih spriječilo da sudjeluju u mnogim radionicama koje su za njih bile organizirane u hotelu Brioni gdje su čekali svoj red za natjecanje, a nakon toga i rezultate.  Ono malo slobodnog vremena koje su imali nakon natjecanja, iskoristili su, ne za odmor, već za posjetu centru Pule koji je nastao prije više od 3000 godina. Tamo su uz šetnju malo i odahnuli razgledavajući diljem svijeta poznate antičke spomenike Arenu, slavoluk Sergijevaca, Augustov hram i druge znamenitosti.

Ispred Arene

Čestitamo učenicima sudionicima na državnom natjecanju iz informatike, kao i njihovoj mentorici Jasminki Belščak te im želimo da i ubuduće marljivo rade i postignu još mnoge zapažene rezultate.

objavio: Administrator   datum: 17. 5. 2010.