"Gledam i učim"

Dana 15.12.2010 učenici sedmih razreda sudjelovali su u izvanučioničkoj nastavi te tako realizirali ovogodišnji projekt škole „Gledam i učim“. Posjetili su Entomološki odjel Gradskog muzeja Varaždin, Gradsku knjižnicu Metel Ožegović i Uršulinski samostan. Projekt je ostvaren pod vodstvom učiteljica biologije Jelene Leskovar i Petre Domislović, učiteljice hrvatskog jezika Martine Škrinjar, vjeroučiteljice Kristine Čačić i knjižničarke Irine Kovačić.

Nakon što su im u kraćem izlaganju predstavljene najvažnije pojedinosti vezane uz svijet kukaca učenici su sa velikim zanimanjem razgledali postav entomološkog odjela te se uvjerili u veliku biološku raznolikost spomenutog razreda velike skupine člankonožaca.

Karakteristike pojedinih kukaca upoznali su pomoću interaktivnog uređaja.

Sudjelovali su i u skupnom i istraživačkom radu.

U gradskoj knjižnici učenici su se upoznali sa zanimljivostima iz povijesti knjižnice te osnovnim pojmovima iz područja poslovanja i organizacije knjižnice. Razgledavali su knjige iz raznih područja znanosti te uvidjeli način rasporeda knjiga na policama koji se temelji na univerzalnoj decimalnoj klasifikaciji. Najviše pažnje učenici su posvetili starim knjigama koje knjižnica čuva u spremištu.

Nakon odjela za odrasle učenici su posjetili odjel za mlade u kojem se čuva građa koja pokriva upravo njihove interese i potrebe, poput psihološke literature koja se bavi problemima mladih, teen romane i časopise, razne DVD-e.

Dječake je najviše zanimala bogata zbirka stripova, a djevojčice je oduševio velik izbor popularnih časopisa za mlade.

objavio: Irina Kovačić   datum: 15. 12. 2010.