Dani Ante Kovačića

Naše pjesnikinje Petra, Ingrid, Monika  i Iva na 29.Danima Ante Kovačića svojim stihovima osvojile povjerenstvo!  Za pjesme Kad bi i Korijeni te prozu Ptica i Trenutak u skitnji, nagrađene su nezaboravnim izletom na kojem su uživale u pratnji svoje mentorice Željke Rabuzin.

To je krasan završetak osnovnoškolskih dana za četiri učenice koje su našu školu predstavljale na nekoliko literarnih, novinarskih natječaja diljem „Lijepe naše“ i čiji radovi su uvijek ukrašavali prostore škole!
Pohvaljene su na najstarijem literarno-novinarskom natječaju učenika osnovnih škola Republike Hrvatske, BiH te Vojvodine te nagrađene izletom tragovima Ante Kovačića!
 Tako su učenice Petra Telebar, Ingrid Vujević, Iva Habulan i Monika Vinceković u pratnji  učiteljice Željke Rabuzin  5. 6. posjetile Sabor Republike Hrvatske, Gradsku skupštinu grada Zagreba, prisustvovale podizanju županijske zastave, Recitalu poznatih živućih hrvatskih pjesnika, novinarskoj radionici i razgovoru s Lukom Paljetkom…Nakon primljenih pohvalnica i nagrada u obliku knjiga ,uputile su se u Zaprešić te Mariju Goricu i nazočile Koncertu u crkvi koja je obilježila Kovačićevo djetinjstvo. „Djetinjstvo i školovanje Ivice Kičmanovića „ bilo je jednako toplo i iskreno kao i poetika koju su naše djevojčice unijele u svoje radove koje možete pročitati u nastavku. Družeći se s djecom iz cijele Hrvatske, a zahvaljujući svojem daru, trudu i marljivosti, upisale su još jedan lijep trag na stranice svojeg djetinjstva i stranice OŠ Petrijanec .
Natječaj se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja prosvjete i sporta, Školske knjige, Modre laste, Radosti, a u organizaciji Matice hrvatske Zaprešić što je dodatno doprinijelo svečanosti trenutka primanja priznanja za one koji su odabrani između 700 radova pristiglih na natječaj. Od 13 učenika iz naše Županije, možemo se pohvaliti, bili smo škola s najviše predstavnica, i kako kaže učiteljica Rabuzin, ovakva djeca ne odlaze samo tako u  zaborav, ostavila su trag, valja ga slijediti…,a Ivi, Ingi, Moniki i Petri želi nastavak stvaranja u srednjoj školi i lijepu budućnost! Bravo cure!

objavio: Jasminka Belščak Irina Kovačić   datum: 6. 6. 2013.

« Svibanj 2024 »