Održan 3. skup o interkulturalnom odgoju i obrazovanju kroz prizmu vjerskog odgoja

U OŠ Petrijanec, u utorak 28. travnja 2015. godine, održan je 3. specijalizirani stručni skup vjeroučitelja Varaždinske biskupije koji rade s vjeroučenicima romske nacionalne manjine. Skup je i ove godine organiziran uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje i Katehetskog ureda Varaždinske biskupije.

Ovogodišnja tema skupa bila je „Interkulturalni odgoj i obrazovanje kroz prizmu vjerskog odgoja: vjeroučenik i vjeroučitelj temeljni kreatori razredne atmosfere – pogled iznutra!“ Prisutnim vjeroučiteljima, kojih je bilo 17 iz 13 različitih škola, Predstojniku i tajniku Katehetskog ureda srdačnu dobrodošlicu zaželjeli su: ravnateljica OŠ Petrijanec Draženka Skupnjak, vjeroučiteljica Kristina Čačić te u prigodnom programu učenici 5. i 6. razreda škole domaćina: Filip Kalanjoš, Draženka Oršoš, Kristina Oršoš, Štefica Oršoš i Simona Oršoš koji su se predstavili pjesmom i plesom iz romske kulturne baštine. Nakon prigodnog programa uslijedila su predavanja i radionica gdje su vjeroučitelji mogli izmijeniti svoja profesionalna iskustva i iznijeti osobna svjedočanstva o radu s vjeroučenicima romske nacionalne manjine. Skup je prošao u duhu profesionalne i prijateljske suradnje sa zanimljivim prijedlozima za obogaćivanje katehetsko-pastoralne prakse u radu s vjeroučenicima Romima za sljedeću školsku i pastoralnu godinu.

Kristina Čačić

objavio: Irina Kovačić   datum: 30. 4. 2015.